Comchip Technology CZRU52C12
CZRU52C12 picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 12V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C12.pdf
Availability of CZRU52C12
QUANTITY
CZRU52C12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C12
Internal Part NumberEIS-CZRU52C12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C12
Related LinksCZRU, CZRU52C12 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C12 Details Description
Related parts for CZRU52C12
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
IC DRIVER HEX NON-INV 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH KNOB RIBBED 1.576"PKX SER datasheet.pdf
101 METRAL PWR 4RX1M STR datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
LOW PASS FILTER 1.6 GHZ datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO MICRO8 datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 2.5MM datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf