Comchip Technology CZRU52C12
CZRU52C12 picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 12V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C12.pdf
Availability of CZRU52C12
QUANTITY
CZRU52C12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C12
Internal Part NumberEIS-CZRU52C12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)12V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C12
Related LinksCZRU, CZRU52C12 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C12 Details Description
Related parts for CZRU52C12
SIDACTOR BI 140V 400A TO-92 datasheet.pdf
IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 220mA Backlight 16-DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf