Comchip Technology CZRU52C24
CZRU52C24 picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C24
Brief Description
DIODE ZENER 24V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C24.pdf
Availability of CZRU52C24
QUANTITY
CZRU52C24 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C24
Internal Part NumberEIS-CZRU52C24
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C24
Related LinksCZRU, CZRU52C24 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C24 Details Description
Related parts for CZRU52C24
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 56.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.0 WTB REC HSG 8CKT datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SSD 1.8" SATA 480GB PE MLC COM datasheet.pdf
CAP 15F -20% +80% 2.8V SMD datasheet.pdf