Comchip Technology CZRU52C27
CZRU52C27 picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C27
Brief Description
DIODE ZENER 27V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C27.pdf
Availability of CZRU52C27
QUANTITY
CZRU52C27 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C27
Internal Part NumberEIS-CZRU52C27
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C27
Related LinksCZRU, CZRU52C27 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C27 Details Description
Related parts for CZRU52C27
RES ARRAY 4 RES 62K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 3.9A 24.7 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 25 V datasheet.pdf