Comchip Technology CZRU52C39-HF
CZRU52C39-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C39-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 39V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C39-HF.pdf
Availability of CZRU52C39-HF
QUANTITY
CZRU52C39-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C39-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU52C39-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 29V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C39-HF
Related LinksCZRU52, CZRU52C39-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C39-HF Details Description
Related parts for CZRU52C39-HF
ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
SPIRAL WRAP PVC 1/4" X 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
IMPACT DC 6X14 GR SN datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf