Comchip Technology CZRU52C4V3
CZRU52C4V3 picture photo
Mfg. Part Number
CZRU52C4V3
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU52C4V3.pdf
Availability of CZRU52C4V3
QUANTITY
CZRU52C4V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU52C4V3
Internal Part NumberEIS-CZRU52C4V3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU52C4V3
Related LinksCZRU5, CZRU52C4V3 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU52C4V3 Details Description
Related parts for CZRU52C4V3
CAP TANT 3.9UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.7KV 500MA DO204 datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
250 MHZ X 1 X 10 2M CABLE LENGTH datasheet.pdf
RES 5.9M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 GRN 150' datasheet.pdf
IC FPGA 562 I/O 1020BGA datasheet.pdf
RES 87.15K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf