Comchip Technology CZRUR13VB-HF
CZRUR13VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR13VB-HF
Brief Description
DIODE ZENER 13V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR13VB-HF.pdf
Availability of CZRUR13VB-HF
QUANTITY
CZRUR13VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR13VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR13VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)25 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR13VB-HF
Related LinksCZRUR1, CZRUR13VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR13VB-HF Details Description
Related parts for CZRUR13VB-HF
CONN HEADER 17POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.8A 240VAC ROCKER datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS 1MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG F/NUT datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf