Comchip Technology CZRUR30VB-HF
CZRUR30VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR30VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR30VB-HF.pdf
Availability of CZRUR30VB-HF
QUANTITY
CZRUR30VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR30VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR30VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±3%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)78 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR30VB-HF
Related LinksCZRUR3, CZRUR30VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR30VB-HF Details Description
Related parts for CZRUR30VB-HF
BOARD EVAL SI2457 + SI3008 16PIN datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 100K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN SPADE 16-14AWG #6 PIDG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
TYPE HOLDER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf