Comchip Technology CZRUR52C24
CZRUR52C24 picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C24
Brief Description
DIODE ZENER 24V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C24.pdf
Availability of CZRUR52C24
QUANTITY
CZRUR52C24 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C24
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C24
Related LinksCZRUR, CZRUR52C24 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C24 Details Description
Related parts for CZRUR52C24
FIXED IND 68UH 1.2A 210 MOHM TH datasheet.pdf
PHONE HI-D JACK .25" 2COND SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TOOL HAND SOLIS STRATO 10-22AWG datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
EMC NUT PG9 datasheet.pdf
IC COMPARATOR HS TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf