Comchip Technology CZRUR52C2V2
CZRUR52C2V2 picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C2V2
Brief Description
DIODE ZENER 2.2V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C2V2.pdf
Availability of CZRUR52C2V2
QUANTITY
CZRUR52C2V2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C2V2
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C2V2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.2V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C2V2
Related LinksCZRUR, CZRUR52C2V2 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C2V2 Details Description
Related parts for CZRUR52C2V2
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 198V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 69A TO-247 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 60A 198W datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT11 ACCESSORY datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 70POS DR LOW P datasheet.pdf