Comchip Technology CZRUR52C4V3
CZRUR52C4V3 picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C4V3
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C4V3.pdf
Availability of CZRUR52C4V3
QUANTITY
CZRUR52C4V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C4V3
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C4V3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C4V3
Related LinksCZRUR, CZRUR52C4V3 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C4V3 Details Description
Related parts for CZRUR52C4V3
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC COUNTER 14STAGE BIN 16-SOEIAJ datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.4W G 20UCSP datasheet.pdf
IC CTRLR PWM STP-DN TRIPL 32TQFN datasheet.pdf
RES 22 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SR HDR 7 LENGTH SKIP CIRCUIT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf