Comchip Technology CZRUR52C5V1
CZRUR52C5V1 picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C5V1
Brief Description
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C5V1.pdf
Availability of CZRUR52C5V1
QUANTITY
CZRUR52C5V1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C5V1
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C5V1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 800mV
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C5V1
Related LinksCZRUR, CZRUR52C5V1 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C5V1 Details Description
Related parts for CZRUR52C5V1
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 10W datasheet.pdf
RES 15K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OPTOCOUPLER 1 CH TRIAC 6SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf