Comchip Technology CZRUR52C5V6-HF
CZRUR52C5V6-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C5V6-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 5.6V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C5V6-HF.pdf
Availability of CZRUR52C5V6-HF
QUANTITY
CZRUR52C5V6-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C5V6-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C5V6-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.6V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C5V6-HF
Related LinksCZRUR52, CZRUR52C5V6-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C5V6-HF Details Description
Related parts for CZRUR52C5V6-HF
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3:10 3.1GHZ 48WQFN datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf
MEMORY CARD CFAST 16GB SLC datasheet.pdf
3 FLGE MNT FLOATSWITCH REED datasheet.pdf
SMD VARISTER 500PF 50V 250A datasheet.pdf
DIODE SW 1A 600V 250NS DO204AL datasheet.pdf