Comchip Technology CZRUR52C6V8
CZRUR52C6V8 picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C6V8
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C6V8.pdf
Availability of CZRUR52C6V8
QUANTITY
CZRUR52C6V8 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C6V8
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C6V8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C6V8
Related LinksCZRUR, CZRUR52C6V8 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C6V8 Details Description
Related parts for CZRUR52C6V8
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf