Comchip Technology CZRUR6V8B-HF
CZRUR6V8B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR6V8B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR6V8B-HF.pdf
Availability of CZRUR6V8B-HF
QUANTITY
CZRUR6V8B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR6V8B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR6V8B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.8V
Tolerance±3%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)8 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 5.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR6V8B-HF
Related LinksCZRUR6, CZRUR6V8B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR6V8B-HF Details Description
Related parts for CZRUR6V8B-HF
LED VCSEL MICRO LENS 850NM ST datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 10DL POS R/A .100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK HDR STR DR 2P3S datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 22POS 5.08MM datasheet.pdf
HEADER 52POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CAP CER 7PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
13+13DIL MALE HORIZ F/LATCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf