Comchip Technology CZRW55C7V5-G
CZRW55C7V5-G picture photo
Mfg. Part Number
CZRW55C7V5-G
Brief Description
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123
Datasheet Download
CZRW55C7V5-G.pdf
Availability of CZRW55C7V5-G
QUANTITY
CZRW55C7V5-G Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRW55C7V5-G
Internal Part NumberEIS-CZRW55C7V5-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5V
Tolerance±6%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRW55C7V5-G
Related LinksCZRW55, CZRW55C7V5-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRW55C7V5-G Details Description
Related parts for CZRW55C7V5-G
CONN RECEPT PIN WRAPOST .500" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 5A POWERDI5 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT PARALLEL IN 24SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28HWQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 89MA 6.2 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6CLCC datasheet.pdf