Comchip Technology CZRZ3V3B-HF
CZRZ3V3B-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRZ3V3B-HF
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 100MW 0201
Datasheet Download
CZRZ3V3B-HF.pdf
Availability of CZRZ3V3B-HF
QUANTITY
CZRZ3V3B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRZ3V3B-HF
Internal Part NumberEIS-CZRZ3V3B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationPCN140502 23/May/2014
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance-
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr20µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRZ3V3B-HF
Related LinksCZRZ3, CZRZ3V3B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRZ3V3B-HF Details Description
Related parts for CZRZ3V3B-HF
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 9.09 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" T/H datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS CABLE PIN datasheet.pdf