TE Connectivity Raychem Cable Protection D-440-0108
D-440-0108 picture photo
Mfg. Part Number
D-440-0108
Manufacturer
Product Category
Terminals - Wire Splice Connectors
Brief Description
BUTT SPLICE
Datasheet Download
D-440-0108.pdf
Availability of D-440-0108
QUANTITY
D-440-0108 Order Process
Ship out your order
Specifications of D-440-0108
Internal Part NumberEIS-D-440-0108
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Wire Splice Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D-440-0108
Related LinksD-440, D-440-0108 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
D-440-0108 Details Description
Related parts for D-440-0108
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET 28-32AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 990V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 8A DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf