TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine D-500-0255-047
D-500-0255-047 picture photo
Mfg. Part Number
D-500-0255-047
Manufacturer
Product Category
Specialized Cable Assemblies
Brief Description
IN LINE COUPLERS
Datasheet Download
D-500-0255-047.pdf
Availability of D-500-0255-047
QUANTITY
D-500-0255-047 Order Process
Ship out your order
Specifications of D-500-0255-047
Internal Part NumberEIS-D-500-0255-047
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilySpecialized Cable Assemblies
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D-500-0255-047
D-500-0255-047 Details Description
Related parts for D-500-0255-047
FLEX CABLE - AFG08G/AF08/AFG08G datasheet.pdf
IC DRIVER DARL SINK 7-CH 16-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 14.318MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO213AB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A DO201AD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 2000 Gates, 70MHz, 144-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf