TE Connectivity AMP Connectors D-SCE-1K-4.8-50-4
D-SCE-1K-4.8-50-4 picture photo
Mfg. Part Number
D-SCE-1K-4.8-50-4
Brief Description
HEATSHK 4.8MM ID 50MM L
Datasheet Download
D-SCE-1K-4.8-50-4.pdf
Availability of D-SCE-1K-4.8-50-4
QUANTITY
D-SCE-1K-4.8-50-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of D-SCE-1K-4.8-50-4
Internal Part NumberEIS-D-SCE-1K-4.8-50-4
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.19" x 1.97" (4.8mm x 50.0mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsT200, T208M, T212M, T312M, TE3112 and TE3124 Thermal Transfer Printers
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D-SCE-1K-4.8-50-4
Related LinksD-SCE-1K, D-SCE-1K-4.8-50-4 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
D-SCE-1K-4.8-50-4 Details Description
Related parts for D-SCE-1K-4.8-50-4
IC DGTL POT 50K 1CH 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 530MA 700 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
ENG POWERWHITE COOL WHITE MED datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FIBER OPTIC 10POS 3.81MM datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 12"X5YD datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS .635MM SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 100V 3A BR-3 datasheet.pdf
RES 111.67 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf