JAE Electronics D02-29P-N-F0R
D02-29P-N-F0R picture photo
Mfg. Part Number
D02-29P-N-F0R
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
Brief Description
CONN PIN 29POS
Datasheet Download
D02-29P-N-F0R.pdf
Availability of D02-29P-N-F0R
QUANTITY
D02-29P-N-F0R Order Process
Ship out your order
Specifications of D02-29P-N-F0R
Internal Part NumberEIS-D02-29P-N-F0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D02-29P-N-F0R
Related LinksD02-29, D02-29P-N-F0R Datasheet, JAE Electronics Distributor
D02-29P-N-F0R Details Description
Related parts for D02-29P-N-F0R
CONN HEADER 16POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
RES 18K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.75A TO220-3 datasheet.pdf
IC GATE DVR 4A DUAL ENABLE 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 10A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
RES 40.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 2POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM TACH 12VDC datasheet.pdf