FFF D09S24A4PX00LF
D09S24A4PX00LF picture photo
Mfg. Part Number
D09S24A4PX00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
D09S24A4PX00LF.pdf
Availability of D09S24A4PX00LF
QUANTITY
D09S24A4PX00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D09S24A4PX00LF
Internal Part NumberEIS-D09S24A4PX00LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationD-Sub Design 06/Aug/2014
Standard Package180
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D09S24A4PX00LF
Related LinksD09S24A, D09S24A4PX00LF Datasheet, FFF Distributor
D09S24A4PX00LF Details Description
Related parts for D09S24A4PX00LF
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
AMP EXTRNL-INPT PNP-OUTPT W/CONN datasheet.pdf
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 523 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 96MC 7.5NS 128PQFP datasheet.pdf
DIP CABLE 24POS datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf