Vishay/BCcomponents D100J20C0GL63L6R
D100J20C0GL63L6R picture photo
Mfg. Part Number
D100J20C0GL63L6R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D100J20C0GL63L6R.pdf
Availability of D100J20C0GL63L6R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D100J20C0GL63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of D100J20C0GL63L6R
Internal Part NumberEIS-D100J20C0GL63L6R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D100J20C0GL63L6R
Related LinksD100J20C, D100J20C0GL63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D100J20C0GL63L6R Details Description
Related parts for D100J20C0GL63L6R
CONN HEADER 8POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CABLE INTERFACE PLC2PC datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf
RECEPT .3M CORDSET OPEN NICKEL datasheet.pdf
CONN HDR 3.3MM PCB VERT 6POS datasheet.pdf