Vishay/BCcomponents D102K20Y5PH63L6
D102K20Y5PH63L6 picture photo
Mfg. Part Number
D102K20Y5PH63L6
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D102K20Y5PH63L6.pdf
Availability of D102K20Y5PH63L6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D102K20Y5PH63L6 Order Process
Ship out your order
Specifications of D102K20Y5PH63L6
Internal Part NumberEIS-D102K20Y5PH63L6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (3.99mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D102K20Y5PH63L6
Related LinksD102K20, D102K20Y5PH63L6 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D102K20Y5PH63L6 Details Description
Related parts for D102K20Y5PH63L6
IDC CABLE - HSR64H/AE64G/HSR64H datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V TO5 datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUAD ECL 20-PLCC datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC PMIC W/INT CHARGER 28-TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 200K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf