Vishay/BCcomponents D102K25Y5PL6UJ5R
D102K25Y5PL6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D102K25Y5PL6UJ5R
Brief Description
CAP CER 1000PF 500V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D102K25Y5PL6UJ5R.pdf
Availability of D102K25Y5PL6UJ5R
QUANTITY
D102K25Y5PL6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D102K25Y5PL6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D102K25Y5PL6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D102K25Y5PL6UJ5R
Related LinksD102K25Y, D102K25Y5PL6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D102K25Y5PL6UJ5R Details Description
Related parts for D102K25Y5PL6UJ5R
IC TXRX RS-232 TRI 2.7V 24TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 1KVDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
CIR 37C 37#16 FR SKT RECP WALL datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
47UF 35V 10X13 105C RAD datasheet.pdf
270UF 50V 12.5X20 105C RAD datasheet.pdf