Vishay/BCcomponents D102K29X5FL63L6R
D102K29X5FL63L6R picture photo
Mfg. Part Number
D102K29X5FL63L6R
Brief Description
CAP CER 1000PF 500V X5F RADIAL
Datasheet Download
D102K29X5FL63L6R.pdf
Availability of D102K29X5FL63L6R
QUANTITY
D102K29X5FL63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of D102K29X5FL63L6R
Internal Part NumberEIS-D102K29X5FL63L6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX5F
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D102K29X5FL63L6R
Related LinksD102K29X, D102K29X5FL63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D102K29X5FL63L6R Details Description
Related parts for D102K29X5FL63L6R
Connector Header, Bottom Entry 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 670MA 340 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1600V V1A-PAK datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 6"W datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf