Vishay/BCcomponents D102Z20Y5VL63J5R
D102Z20Y5VL63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D102Z20Y5VL63J5R
Brief Description
CAP CER 1000PF 500V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D102Z20Y5VL63J5R.pdf
Availability of D102Z20Y5VL63J5R
QUANTITY
D102Z20Y5VL63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D102Z20Y5VL63J5R
Internal Part NumberEIS-D102Z20Y5VL63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D102Z20Y5VL63J5R
Related LinksD102Z20Y, D102Z20Y5VL63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D102Z20Y5VL63J5R Details Description
Related parts for D102Z20Y5VL63J5R
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
RES 180 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL ORN/ORN DIFF datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf