Vishay/BCcomponents D103K69X7RL6BK7R
D103K69X7RL6BK7R picture photo
Mfg. Part Number
D103K69X7RL6BK7R
Brief Description
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Datasheet Download
D103K69X7RL6BK7R.pdf
Availability of D103K69X7RL6BK7R
QUANTITY
D103K69X7RL6BK7R Order Process
Ship out your order
Specifications of D103K69X7RL6BK7R
Internal Part NumberEIS-D103K69X7RL6BK7R
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.689" Dia (17.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D103K69X7RL6BK7R
Related LinksD103K69X, D103K69X7RL6BK7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D103K69X7RL6BK7R Details Description
Related parts for D103K69X7RL6BK7R
OPTOISOLATOR 2.5KV TRIAC 6MFSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
HOUSING COVER CONNECT ONE SIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.1V 0.35A 6SON datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.100 SMD datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN H4 FEMALE 8MM2 datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf