Vishay/BCcomponents D103K69Y5PL63J7R
D103K69Y5PL63J7R picture photo
Mfg. Part Number
D103K69Y5PL63J7R
Brief Description
CAP CER 10000PF 500V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D103K69Y5PL63J7R.pdf
Availability of D103K69Y5PL63J7R
QUANTITY
D103K69Y5PL63J7R Order Process
Ship out your order
Specifications of D103K69Y5PL63J7R
Internal Part NumberEIS-D103K69Y5PL63J7R
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.689" Dia (17.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D103K69Y5PL63J7R
Related LinksD103K69Y, D103K69Y5PL63J7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D103K69Y5PL63J7R Details Description
Related parts for D103K69Y5PL63J7R
SWITCH DIP 4POS TOP FLUSH 24V datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 50POS W/O CONT datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
WHITE LASER PRINTABLE LABELS datasheet.pdf
MODULE DIODE SCR 170A MAGN-A-PAK datasheet.pdf