Vishay/BCcomponents D122Z20Y5VH63J5R
D122Z20Y5VH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D122Z20Y5VH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D122Z20Y5VH63J5R.pdf
Availability of D122Z20Y5VH63J5R
QUANTITY
D122Z20Y5VH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D122Z20Y5VH63J5R
Internal Part NumberEIS-D122Z20Y5VH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D122Z20Y5VH63J5R
Related LinksD122Z20Y, D122Z20Y5VH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D122Z20Y5VH63J5R Details Description
Related parts for D122Z20Y5VH63J5R
IC PWR-INT SW DUAL 20-HTSSOP datasheet.pdf
SCREW LOCK KIT, VERTICAL MOUNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 5GHZ 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
PROGRAMMER KIT FFCTM 240V datasheet.pdf