Vishay/BCcomponents D122Z20Z5UH65J5R
D122Z20Z5UH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D122Z20Z5UH65J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D122Z20Z5UH65J5R.pdf
Availability of D122Z20Z5UH65J5R
QUANTITY
D122Z20Z5UH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D122Z20Z5UH65J5R
Internal Part NumberEIS-D122Z20Z5UH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D122Z20Z5UH65J5R
Related LinksD122Z20Z, D122Z20Z5UH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D122Z20Z5UH65J5R Details Description
Related parts for D122Z20Z5UH65J5R
CBL RIBN 19COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
3650 0603 LAB KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 10AWG WHITE 100' datasheet.pdf
FRAME GROMMET ELASTOMER GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf