Vishay/BCcomponents D123Z33Z5UH63L2R
D123Z33Z5UH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D123Z33Z5UH63L2R
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D123Z33Z5UH63L2R.pdf
Availability of D123Z33Z5UH63L2R
QUANTITY
D123Z33Z5UH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D123Z33Z5UH63L2R
Internal Part NumberEIS-D123Z33Z5UH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D123Z33Z5UH63L2R
Related LinksD123Z33Z, D123Z33Z5UH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D123Z33Z5UH63L2R Details Description
Related parts for D123Z33Z5UH63L2R
CAP CER 2PF 500V 1111 datasheet.pdf
FUSE 200A 690V BRITISH datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP XQ-E BLUE datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 68K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
TV 3C 3#20 SKT RECP datasheet.pdf
TV 18C 18#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
56UF 400V 22X25MM 85C 15000H datasheet.pdf