Vishay/BCcomponents D123Z33Z5UH6TL2R
D123Z33Z5UH6TL2R picture photo
Mfg. Part Number
D123Z33Z5UH6TL2R
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D123Z33Z5UH6TL2R.pdf
Availability of D123Z33Z5UH6TL2R
QUANTITY
D123Z33Z5UH6TL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D123Z33Z5UH6TL2R
Internal Part NumberEIS-D123Z33Z5UH6TL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D123Z33Z5UH6TL2R
Related LinksD123Z33Z, D123Z33Z5UH6TL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D123Z33Z5UH6TL2R Details Description
Related parts for D123Z33Z5UH6TL2R
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
FUSE MOD 350A 700V STUD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAPACITOR datasheet.pdf
CABLE 5COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPST 3A 125V datasheet.pdf
DIE SET 10MM-25MM datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 25ppm 6pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf