Vishay/BCcomponents D150J20C0GH6UL5R
D150J20C0GH6UL5R picture photo
Mfg. Part Number
D150J20C0GH6UL5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D150J20C0GH6UL5R.pdf
Availability of D150J20C0GH6UL5R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D150J20C0GH6UL5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D150J20C0GH6UL5R
Internal Part NumberEIS-D150J20C0GH6UL5R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D150J20C0GH6UL5R
Related LinksD150J20C, D150J20C0GH6UL5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D150J20C0GH6UL5R Details Description
Related parts for D150J20C0GH6UL5R
POT 1K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN EH USB B-A BLACK 4-40SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 20A 125V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
06P MTA100 CONN ASSY 30AU datasheet.pdf
TPLI 230 A1 16" X 16" datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
SR BTS CB PC 10 ASY CPV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf