Vishay/BCcomponents D151G33C0GH6TL2R
D151G33C0GH6TL2R picture photo
Mfg. Part Number
D151G33C0GH6TL2R
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D151G33C0GH6TL2R.pdf
Availability of D151G33C0GH6TL2R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D151G33C0GH6TL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D151G33C0GH6TL2R
Internal Part NumberEIS-D151G33C0GH6TL2R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D151G33C0GH6TL2R
Related LinksD151G33C, D151G33C0GH6TL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D151G33C0GH6TL2R Details Description
Related parts for D151G33C0GH6TL2R
IC SW REG CNTRLR SYNC 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON S 2.6-3.5MM YEL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 6"W datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTACTOR datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 1.27MM T/H datasheet.pdf