Vishay/BCcomponents D151K20Y5PH63J5R
D151K20Y5PH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D151K20Y5PH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D151K20Y5PH63J5R.pdf
Availability of D151K20Y5PH63J5R
QUANTITY
D151K20Y5PH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D151K20Y5PH63J5R
Internal Part NumberEIS-D151K20Y5PH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D151K20Y5PH63J5R
Related LinksD151K20Y, D151K20Y5PH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D151K20Y5PH63J5R Details Description
Related parts for D151K20Y5PH63J5R
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FML 120POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU ARM 128K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 8.64MM datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf