Vishay/BCcomponents D151K20Y5PH6TJ5R
D151K20Y5PH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D151K20Y5PH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 150PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D151K20Y5PH6TJ5R.pdf
Availability of D151K20Y5PH6TJ5R
QUANTITY
D151K20Y5PH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D151K20Y5PH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D151K20Y5PH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D151K20Y5PH6TJ5R
Related LinksD151K20Y, D151K20Y5PH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D151K20Y5PH6TJ5R Details Description
Related parts for D151K20Y5PH6TJ5R
CAP MICA 750PF 5% 500V 2220 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf