Vishay/BCcomponents D152K29Y5PL63J5R
D152K29Y5PL63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D152K29Y5PL63J5R
Brief Description
CAP CER 1500PF 500V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D152K29Y5PL63J5R.pdf
Availability of D152K29Y5PL63J5R
QUANTITY
D152K29Y5PL63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D152K29Y5PL63J5R
Internal Part NumberEIS-D152K29Y5PL63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D152K29Y5PL63J5R
Related LinksD152K29Y, D152K29Y5PL63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D152K29Y5PL63J5R Details Description
Related parts for D152K29Y5PL63J5R
D-SUB CABLE MMU50K/MC50M/MFU50K datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 9POS 3.81MM ORG datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 27POS GOLD datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
0.5 OHM CMOS 1.8 V to 5.5 V 2:1 Mux/SPDT Switches IC datasheet.pdf