Vishay/BCcomponents D152K29Y5PL63L2R
D152K29Y5PL63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D152K29Y5PL63L2R
Brief Description
CAP CER 1500PF 500V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D152K29Y5PL63L2R.pdf
Availability of D152K29Y5PL63L2R
QUANTITY
D152K29Y5PL63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D152K29Y5PL63L2R
Internal Part NumberEIS-D152K29Y5PL63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D152K29Y5PL63L2R
Related LinksD152K29Y, D152K29Y5PL63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D152K29Y5PL63L2R Details Description
Related parts for D152K29Y5PL63L2R
TERM BLOCK HDR 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.08 24POS datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CARD EDGE W/ GUIDES .156 X .200 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V JB 0603 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf