Vishay/BCcomponents D152Z20Y5VH63L2R
D152Z20Y5VH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D152Z20Y5VH63L2R
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D152Z20Y5VH63L2R.pdf
Availability of D152Z20Y5VH63L2R
QUANTITY
D152Z20Y5VH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D152Z20Y5VH63L2R
Internal Part NumberEIS-D152Z20Y5VH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D152Z20Y5VH63L2R
Related LinksD152Z20Y, D152Z20Y5VH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D152Z20Y5VH63L2R Details Description
Related parts for D152Z20Y5VH63L2R
IC REG LDO 6V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 50POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 6.2UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf