Vishay/BCcomponents D153Z33Y5VH63J5R
D153Z33Y5VH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D153Z33Y5VH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D153Z33Y5VH63J5R.pdf
Availability of D153Z33Y5VH63J5R
QUANTITY
D153Z33Y5VH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D153Z33Y5VH63J5R
Internal Part NumberEIS-D153Z33Y5VH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D153Z33Y5VH63J5R
Related LinksD153Z33Y, D153Z33Y5VH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D153Z33Y5VH63J5R Details Description
Related parts for D153Z33Y5VH63J5R
RES ARRAY 4 RES 620 OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE SMA QC PLUG-SMA PLUG 24" datasheet.pdf
DF11 .ABDBP150C0.0010.01 15A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
HIGH GEL REENTERABLE ENCAPSULANT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf