Vishay/BCcomponents D153Z33Y5VH6TJ5R
D153Z33Y5VH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D153Z33Y5VH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D153Z33Y5VH6TJ5R.pdf
Availability of D153Z33Y5VH6TJ5R
QUANTITY
D153Z33Y5VH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D153Z33Y5VH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D153Z33Y5VH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D153Z33Y5VH6TJ5R
Related LinksD153Z33Y, D153Z33Y5VH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D153Z33Y5VH6TJ5R Details Description
Related parts for D153Z33Y5VH6TJ5R
IC REG LDO 5V 0.1A DPAK datasheet.pdf
TUBE PIPE CLIP NATURAL 10MM datasheet.pdf
RACK ECONOMIZER 75.31X22X 30.75" datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS STR LONG SMD datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN N PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 36A DFN datasheet.pdf