FFF D15P13A4PA00LF
D15P13A4PA00LF picture photo
Mfg. Part Number
D15P13A4PA00LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D15P13A4PA00LF.pdf
Availability of D15P13A4PA00LF
QUANTITY
D15P13A4PA00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15P13A4PA00LF
Internal Part NumberEIS-D15P13A4PA00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Insulator Raw Material 24/Nov/2009
Delta D Series 30/May/2011
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15P13A4PA00LF
Related LinksD15P13A, D15P13A4PA00LF Datasheet, FFF Distributor
D15P13A4PA00LF Details Description
Related parts for D15P13A4PA00LF
IDC CABLE - MDH50K/MC50F/X datasheet.pdf
75 OHM THERMISTOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
IC REG LDO -3V 1.5A 12MSOP datasheet.pdf
RES 301 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 25A datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T PCB SHORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf