FFF D15P24A6GX00LF
D15P24A6GX00LF picture photo
Mfg. Part Number
D15P24A6GX00LF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
D15P24A6GX00LF.pdf
Availability of D15P24A6GX00LF
QUANTITY
D15P24A6GX00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15P24A6GX00LF
Internal Part NumberEIS-D15P24A6GX00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDelta-D, Compact-D Thread Length 25/Feb/2015
Delta D Male Contacts 07/Oct/2015
Standard Package150
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15P24A6GX00LF
Related LinksD15P24A, D15P24A6GX00LF Datasheet, FFF Distributor
D15P24A6GX00LF Details Description
Related parts for D15P24A6GX00LF
FIXED IND 1.5UH 455MA 730 MOHM datasheet.pdf
IC LINE DVR 500MA DUAL 20SOPWR datasheet.pdf
IGBT 300V 70A 160W D2PAK datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 36V 5.56A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 156 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 1.97"L X 1.43"W datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf