FFF D15S23A4GV00LF
D15S23A4GV00LF picture photo
Mfg. Part Number
D15S23A4GV00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D15S23A4GV00LF.pdf
Availability of D15S23A4GV00LF
QUANTITY
D15S23A4GV00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15S23A4GV00LF
Internal Part NumberEIS-D15S23A4GV00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Insulator Raw Material 24/Nov/2009
Delta D Series 30/May/2011
Standard Package25
SeriesDelta D
PackagingTray
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolyester
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15S23A4GV00LF
Related LinksD15S23A, D15S23A4GV00LF Datasheet, FFF Distributor
D15S23A4GV00LF Details Description
Related parts for D15S23A4GV00LF
FIXED IND 470UH 88MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
FITTING COVER OUTS COR T105 OWHT datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 34POS datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 1.27MM DUL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.6KOHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf