FFF D15S24B4PA00LF
D15S24B4PA00LF picture photo
Mfg. Part Number
D15S24B4PA00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
D15S24B4PA00LF.pdf
Availability of D15S24B4PA00LF
QUANTITY
D15S24B4PA00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15S24B4PA00LF
Internal Part NumberEIS-D15S24B4PA00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package150
SeriesDelta D
Packaging-
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15S24B4PA00LF
Related LinksD15S24B, D15S24B4PA00LF Datasheet, FFF Distributor
D15S24B4PA00LF Details Description
Related parts for D15S24B4PA00LF
RECT BRIDGE SMD 100V 1A 4P DF-S datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 31 POS .276 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
IC AMP TRIPLE MUX 1GHZ 32-QFN datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
ANT VAGI 16DBI 2.5-2.7G 24" N datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf