FFF D15S33E4RX12LF
D15S33E4RX12LF picture photo
Mfg. Part Number
D15S33E4RX12LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D15S33E4RX12LF.pdf
Availability of D15S33E4RX12LF
QUANTITY
D15S33E4RX12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15S33E4RX12LF
Internal Part NumberEIS-D15S33E4RX12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDelta-D PIP Spec Modufication 17/Feb/2015
PCN OtherD-Sub Material 13/Aug/2014
Standard Package75
SeriesDelta D
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Mounting Bracket
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating-
Housing MaterialPolyamide (PA9T), Nylon 9T, Glass Filled
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15S33E4RX12LF
Related LinksD15S33E, D15S33E4RX12LF Datasheet, FFF Distributor
D15S33E4RX12LF Details Description
Related parts for D15S33E4RX12LF
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 8SIP datasheet.pdf
DIODE PIN SGL 80V 100MA TSLP-2-7 datasheet.pdf
IC HALL SENSOR DRIVER BIPO SIP-4 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
XDS560V2 STM TRAVELER datasheet.pdf
RES 222 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
BG STTSHLD MTL-IN 2''X6'' 100EA datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 125VAC 2SMD datasheet.pdf