FFF D15S33E6GL12LF
D15S33E6GL12LF picture photo
Mfg. Part Number
D15S33E6GL12LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D15S33E6GL12LF.pdf
Availability of D15S33E6GL12LF
QUANTITY
D15S33E6GL12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15S33E6GL12LF
Internal Part NumberEIS-D15S33E6GL12LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Insulator Raw Material 24/Nov/2009
Dsub Series Plating 05/Jun/2010
Delta D Series 30/May/2011
Standard Package75
SeriesDelta D
PackagingTray
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15S33E6GL12LF
Related LinksD15S33E, D15S33E6GL12LF Datasheet, FFF Distributor
D15S33E6GL12LF Details Description
Related parts for D15S33E6GL12LF
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% DO213 datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE N/SMA 12" RG-142 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 672TBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM datasheet.pdf