Vishay/BCcomponents D181G39U2JH65J5R
D181G39U2JH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D181G39U2JH65J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 100V U2J RADIAL
Datasheet Download
D181G39U2JH65J5R.pdf
Availability of D181G39U2JH65J5R
QUANTITY
D181G39U2JH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D181G39U2JH65J5R
Internal Part NumberEIS-D181G39U2JH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D181G39U2JH65J5R
Related LinksD181G39U, D181G39U2JH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D181G39U2JH65J5R Details Description
Related parts for D181G39U2JH65J5R
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
BATTERY NICAD PACK 9.6V 1200MAH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
UNICARD SHEETS MARKERS WHITE datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
LP 5.08/03/180 3.2SN OR datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMP datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf