Vishay/BCcomponents D182Z20Z5UH63J5R
D182Z20Z5UH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D182Z20Z5UH63J5R
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D182Z20Z5UH63J5R.pdf
Availability of D182Z20Z5UH63J5R
QUANTITY
D182Z20Z5UH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D182Z20Z5UH63J5R
Internal Part NumberEIS-D182Z20Z5UH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D182Z20Z5UH63J5R
Related LinksD182Z20Z, D182Z20Z5UH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D182Z20Z5UH63J5R Details Description
Related parts for D182Z20Z5UH63J5R
Crystal 2.4576MHz 30ppm 32pF 300 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ25504 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 25POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf